Ciekawe pomysły na imprezy firmowe

Firmy, które zlecają zorganizowanie imprezy firmowej, zazwyczaj liczą na to, że organizator przygotuje w ich imieniu program takiego spotkania. Co więcej, oczekują, że program taki na długo pozostanie w pamięci jego uczestników. Jeśli więc mówimy o pomysłowości i kreatywności osób odpowiedzialnych za organizowanie imprez firmowych, coraz częściej uświadamiamy sobie, że jest ona ograniczona niemal wyłącznie budżetem. Wiele zależy od rodzaju oraz charakteru takiej imprezy, organizatorzy są jednak w stanie zaproponować atrakcje różnego rodzaju.

Propozycje są przedstawiane zamawiającym, a ci ostatni wybierają te z nich, które najbardziej im odpowiadają. Gdy mamy do czynienia z imprezami tematycznymi należy liczyć się z tym, że bardzo często pojawiają się na nich osoby znane. Niekiedy mają one za zadanie przeprowadzenie samej imprezy, bywa jednak i tak, że prezentują swój program artystyczny. Tu dobrym przykładem może być choćby zaproszenie znanego podróżnika, który opowie o swoich doświadczeniach zdobywanych podczas docierania w miejsca do tej pory nieznane, a także pomoże w pokonaniu przygotowanych dla uczestników spotkania przeszkód imitujących te, z którymi sam musiał się zmagać. Jest to oryginalne rozwiązanie, które pozwoli nie tylko na poznanie osoby znanej i cieszącej się autorytet, ale również przyczyni się do sprawdzenia się w zupełnie nowej dyscyplinie. Oczywiście, można też pomyśleć o imprezie o bardziej rozrywkowym charakterze. W takim wypadku dobrym pomysłem jest choćby spotkanie mające format teleturnieju muzycznego.

Udział w imprezie prowadzącego wspomniany teleturniej, znanego do tej pory jedynie z telewizji, przyczyni się do tego, że impreza z pewnością będzie określana mianem niezapomnianej. Nieco inny charakter mają firmowe wyjazdy motywacyjne, naturalne wydaje się więc to, że na ich uczestników oczekują atrakcje innego rodzaju. Jeśli wyjazd prowadzi za granicę, zawsze można liczyć na atrakcje przygotowane przez lokalnych partnerów. Safari na wielbłądach po Saharze podczas wizyty w Egipcie to znakomity przykład takiego rozwiązania. Jeszcze inną formę mają imprezy integracyjne, w czasie ich trwania organizator koncentruje się bowiem na aktywnościach, których celem jest budowa relacji w zespole. Ciekawym rozwiązaniem są zabawy alpinistyczne, paintball, regaty oraz gry zespołowe, wymagają one bowiem współpracy, jako że tylko wtedy można liczyć na realizację postawionego przed uczestnikami zadania. Członkowie zespołu wspólnie stawiają więc czoła trudnościom.