Nowy format polskich imprez firmowych

Grupa organizatorów imprez i innych eventów jest w Polsce coraz większa. Powoli zaczynamy korzystać z zachodnich wzorców, a jednocześnie potrafimy uruchamiać także pokłady własnej inwencji twórczej. Dzięki temu jesteśmy w stanie organizować coraz bardziej interesujące imprezy cykliczne i sezonowe oraz imprezy firmowe. Czy zatem można już mówić o tym, że Polacy stali się wymagającymi zleceniodawcami, czy też nadal najlepiej sprawdzają się te same rozrywki oraz alkohol, który powinien lać się strumieniami?

Doświadczenie firm organizujących imprezy potwierdza, że w naszym kraju mamy do czynienia z modą na eventy sportowe, a nawet te, podczas których w roli głównej występują rozmaite przebrania. Tu na uwagę zasługuje zwłaszcza zaangażowanie typowe dla firm prywatnych, które są nastawione na innowacyjne spotkania integracyjne. Okazuje się, że do rozluźnienia atmosfery i scalenia grupy zaczyna wystarczać zabawa sportowa i wcale nie trzeba w tym celu wydawać ogromnych pieniędzy na morze alkoholu. Gdy mówimy o trendach w organizowaniu imprez nie możemy nie dostrzec i tego, że wyznacza je po części klimat, jaki panuje w naszym kraju. Zimą jesteśmy w większym stopniu skłonni do uczestniczenia w imprezach zamkniętych, a tematyka karnawałowa spotyka się ze szczególnie życzliwym odbiorem. Gdy jednak pojawia się coraz więcej słońca, to właśnie imprezy sportowe można uznać za te, które spotykają się z najbardziej życzliwym przyjęciem. Co ciekawe, Polacy podchodzą z zainteresowaniem nie tylko do tych zmagań, które rozgrywają się ma lądzie, ale i do tych, które mają miejsce na wodzie oraz w powietrzu. W cenie są quady, żaglówki, a także gry miejskie oraz terenowe. Rosną przy tym również wymagania i wiele wskazuje na to, że machina eventowa jest już niemożliwa do zatrzymania, a organizatorzy imprez nie ograniczają się już do zadowolenia swoich klientów, są bowiem w stanie ich również pozytywnie zaskakiwać i to zaskakiwać na wiele sposobów. Zupełnie nowym rozwiązaniem są eventy dla dzieci, które coraz częściej towarzyszą spotkaniom integracyjnym.

Kinderbale można interpretować jako uzupełnienie oferty przygotowanej przez profesjonalne agencje eventowe, okazuje się przy tym, że jest to znakomite rozwiązanie, które pozwala pogodzić obowiązki rodzicielskie i udział w firmowej imprezie. Pomysł spotyka się z bardzo życzliwym przyjęciem między innymi dlatego, że profesjonalne imprezy dla dzieci mogą przybierać najbardziej zróżnicowane formy, jakie tylko da się sobie wyobrazić. Klauni idą w parze z profesjonalnymi animatorami, na imprezach pojawiają się przy tym dmuchane zamki, byki rodeo, bańki mydlane w imponujących rozmiarach oraz balonowe zoo. Niespodzianki są w stanie zaskoczyć więc nie tylko najmłodszych, ale i starsze dzieci. Co więcej, tak imprezy dla dzieci, jak i ich rodziców zaczynają zwracać na siebie uwagę ze względu na obecność odpowiedniego menu.