Organizacja imprez integracyjnych - o czym należy pamiętać?

Jeśli organizuje się imprezy integracyjne dla firm można mówić o dużym wyzwaniu. Uczestnicy muszą uzyskać od nas szansę na spędzenie czasu w sposób wyjątkowy, w czasie doskonałej zabawy, tak by razem przełamywać bariery.

Gry i zabawy z udziałem trenera osobistego Wydaje się, że najlepszą firmą spędzenia czasu oraz szansą na poznanie się w czasie zabawy będą jakieś gry integracyjne. Można wdrożyć czynności, które będą nas zmuszać do współpracy a tym samym będziemy się otwierali na innych. Na pewno trener osobisty będzie taką osobą, która przez swoje doświadczenie będzie w stanie otworzyć się na naszych współpracowników, a jednocześnie zachowana będzie odpowiednia prywatność. Jest to szansa na rozwój osobisty a świetne warsztaty mogą być początkiem wspólnej pasji. Magia muzyki, czyli krótko o łączeniu ludzi Muzyka ma takie działanie, że zawsze jest czynnikiem, który będzie w stanie połączyć różne charaktery w jedno. Jeśli na twarzach będzie pojawiać się uśmiech i radość można oczekiwać, że otoczenie będzie nas dobrze traktowało i uzna za osoby miłe. Trzeba w swoich zachowaniach być jak najbardziej naturalnym. Czasami świetną pomocą do prowadzenia takich imprez może być udział DJ, który przygotuje oprawę muzyczną, tak że będzie do wydarzenia bardzo dobrze pasować. Neutralna sala - dlaczego? Jeśli jakieś grupy nie znamy to na pewno neutralna sala będzie dobrym rozwiązaniem. Wykorzystując prostotę kształtów oraz liczne jasne kolory można sprawić, że wszyscy będą się świetnie czuli. Oczywiście nie będzie tutaj ważne jakie będą indywidualne preferencje.

Trzeba oczywiście wybierać salę z wyczuciem, tak by wszyscy mogli czuć się swobodnie, by sala nie była w stanie ich przytłaczać. Przy organizacji imprez integracyjnych ogólnie świetnie sprawdza się zasada neutralności oraz uniwersalności. Tak naprawdę właśnie w ten sposób można dotrzeć do każdego uczestnika i uzyskać z tego miłe wspomnienia na długie lata.