Pomysł na event: Point Games

W każdym zbiorze osób znajdują się indywidualności. Dlatego trzeba zastosować taką integrację, dzięki której wszyscy będą siebie szanowali i będą chcieli ze sobą współpracować. Ciekawą propozycją przy pracy różnych firm będzie Point games. Jest to świetny sposób na to, by w czasie spotkań firmowych i integracyjnycm imprez wypełnić czas osób, które w nich uczestniczą.

Jest to forma niespodziewanego integrowania zespołu. Jeśli chcemy tego zrobić musimy oczywiście postarać się o odwrócenie codziennych sympatii oraz antypatii. Może to wyglądać w taki sposób: Osoba organizująca musi prowadzić taką grę, w której będą uczestniczyć wszystkie osoby i intuicyjnie będą oni wykonywać swoje polecenia. Dlatego wprowadza się między innymi element rywalizacji, który sprawi że ludzie będą chcieli odnieść zwycięstwo i będą się starać. W tym czasie również na drugim planie bez uczestników wprowadzony zostaje cel, którym ma być integracja grupy. Jakub B. Bączek, który jest animatorem czasu wolnego pokazuje w tym przypadku zabawę w Molekuły, która teoretycznie ma się sprawdzać jako forma integracji grupy. Uczestnicy takiej zabawy są zobowiązani do tego, by tańczyć do jakieś muzyki. Gdy ona przestaje grać osoby muszą łączyć się w grupy, które będą liczyć konkretną ilość osób - tyle ile powie osoba prowadząca gdy muzyka zaczyna grać. W takiej sytuacji z gry będą stopniowo odpadać takie osoby, które nie będą w stanie połączyć się w żadne grupy. Tak toczy się gra aż na placu zostaną dwie osoby. Jest tutaj główny cel, który zakłada, że w tak krótkim czasie nie będzie się myśleć kogo się lubi a kogo nie tylko po prostu będzie się tworzyć grupy i integrować. Inne elementy schodzą wtedy na dalszy plan i rywalizacja staje się najważniejsza. Zwycięstwo jest dla takich osób kluczowe. W związku z tym można na relację w grupie wpłynąć w sposób pozytywny i doprowadzić do integracji.

Czasami pozornie zupełnie inne osoby będą w stanie się tak połączyć i nawiążą między sobą porozumienie. Autor tej książki stara się radzić, by po takiej zabawie od razu dzielić się wrażeniami. Wtedy prowadzący może zapytać o różne rzeczy, które odnoszą się do stosunków między pracownikami a to może doprowadzić do lepszej jakości prac osób, które staną się sobie bliższe. Point games to świetna forma integracji i zabawy w czasie spotkań pracowniczych.