"Psychologia eventów" -książka obowiązkowa

Choć trudno ukrywać, że musi zmagać się z wieloma przeciwnościami, nie można zaprzeczyć i temu, że branża eventowa w Polsce rozwija się dynamicznie. O tym, jak istotnym narzędziem marketingowym jest dziś event opowiada książka Jakuba B. Bączka, który nie tylko analizuje aspekty psychologiczne związane z organizacją, ale również podejmuje się klasyfikacji i uporządkowania tematyki eventowej.

Wiedza, którą przekazuje autor jest niemożliwa do przecenienia, ciągle bowiem zmagamy się z problemem niedostatku publikacji z tego zakresu na krajowym rynku. Publikacja powinna być interesująca zresztą nie tylko z punktu widzenia młodych adeptów branży, ale również tych osób, które organizacją eventów zajmują się zawodowo. Oczekiwanie na pozycję taką, jak „Psychologia eventów” nie powinno być zresztą zaskoczeniem, jest to bowiem niemal pierwsza w Polsce publikacja poświęcona profesjonalnej organizacji tego rodzaju wydarzeń. Co warte jednak podkreślenia, nie jest to wcale jedyny argument, który przemawia za tym, aby nie ukrywać zadowolenia. Książka budzi uznanie także ze względu na swoją treść, posiada bowiem nie tylko przydatną wiedzę psychologiczną, ale również odniesienia do realnych sytuacji, a więc przyczynia się do tego, że możemy mówić w jej kontekście o pozycji niezbędnej. Osoby, które przygotowują imprezę eventową często zapominają przecież o przygotowaniu różnych jej wariantów bazując na dość optymistycznym przekonaniu, że wszystko się uda.

Niestety, już drobne odejście od planu potrafi w takim przypadku zgotować katastrofę tym poważniejszą, że branża dopiero się rozwija, a klient może dojść do wniosku, że jego zainteresowanie taką formą było błędem. Podejście intuicyjne już się nie sprawdza również dlatego, że pomiędzy organizatorami imprez panuje coraz większa rywalizacja, warto więc dowiedzieć się, jakie taktyki stosować przygotowując spotkanie i licząc na to, że zakończy się ono powodzeniem. Książka jest prawdziwą kopalnią wiedzy i już choćby dlatego nie warto jej ignorować.